bulunduğun yer: Anasayfa Haberler KDTP Priştine Şubesi Seçim Kampanyasını Tamamladı


tw
fb rss

Kosova Priştineliler Kültür ve Dayanışma Derneği

Kosova Priştineliler Derneği
 

KDTP Priştine Şubesi Seçim Kampanyasını Tamamladı

E-posta Yazdır PDF

Kosova Demokratik Türk Partisi Kosova’da 15 Kasımda yapılacak yerel seçimler çerçevesinde seçim kampanyasının Priştine için son etkinliğini dün akşam adayların bir kez daha tanıtımıyla tamamladı. Tanıtıma Mitroviça ve Vıçıtırın adayları da katıldı.

15 Kasım yerel seçimleri için gerçekleşmekte olan seçim kampanyası Priştine KDTP’si için dün akşam adayların bir kez daha tanıtılmasıyla  tamamlandı.

Priştine’nin  Gençlik Sarayının Kırmızı Salonunda düzenlenen tanıtıma T.C. Kosova Büyükelçisi Metin Hüsrev Ünler ve eşi, Çevre Bakanı ve KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, Kosova Meclisi milletvekili Müfera Şinik, Tarım Bakanı Yardımcısı Fikrim Damka, Türkiye’den seçimler için gelen vatandaşlarımız, Türkiye’deki Kosova Dernekleri, Priştine, Mitroviça ile Vıçıtırından parti üyeleri ve sempatizanları katıldı.

İki bölümden oluşan tanıtımda, ilk bölümde Mitroviça ve Vıçıtırın Belediye Meclisi üyeleri Erol Zekeriya ve Ergin Sungur yaptıkları konuşmada,  15 Kasım seçimlerine büyük bir iddiayla girdiklerini ve seçimlerin büyük bir başarıyla sonuçlanacağına inandıklarını belirterek, 60 numaraya oyun verilmesini istediler.

Priştine liste başı Engin Beyoğlu,  bir ay  seçim kampanyası boyunca uyumlu çalışıldığını ve bu çalışmaların aynı şekilde devamı isteniyorsa, 15 Kasımda, yeni başarılara,  KDTP’ye, 60 numaraya oy verilmesine çağrı yaptı.

KDTP’nin Priştine Başkan adayı Cüneyt Ustaibo, seçmenlere seslenerek,“Bizlere oyunuzu vermiş olursanız, gelenek ve göreneklerimizin unutkanlık pençesinden kurtulmasını, Priştine’de ana dilimizin, Türkçenin yaşatılmasını, okullarımızda ilerde kabarık sayıda öğrencilerin olmasını sağlamış olacaksınız”dedi.

“Sorunlarımız çok. Onları bir büyücü olarak çözemeyiz, yavaş yavaş çözüme bağlamış olacağız diyen Ustaibo, en  büyük sorun olan işsizliği hafifletmeye, diğer yandan da dilimizin hak ettiği yere kavuşmasında çalışacağız. Seçimlerde başarılı olmak için oylarınızı bekliyoruz” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Çevre Bakanı ve Kosova Demokratik Türk Partisi-KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar da Priştine’de son tanıtımda yaptığı konuşmasında, 15 Kasımda hedeflenen başarıya ulaşılacağını belirterek şu sözleri söyledi:

“KDTP sizlersiniz. Halkın partisidir. KDTP, eğitimdir, KDTP dertlere dermandır. Bunu sağlıkta yaptık, dilimizin kullanımında yaptık, istihdam konusunda yaptık ve yapacağız.Yarışmamız büyük partilerle değil, yarışmamız hedeflerimize ulaşmaktır. Hedeflerimiz Priştine belediyesinde kilit parti olmak. Hedefimiz Mitroviça, Vıçıtırın ve Priştine’de meclis üyelerini seçtirmek ve söz sahibi olmaktır. Ve bu çerçevede bu belediyelerde yeni bir anlayışın geleceğine inanıyorum”.

15 Kasımda seçmenleri sandık başına davet eden Mahir Yağcılar, 60 numaraya oy verilmesini, bunun geleceğimiz için yapılmasını istedi.

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar bu fırsatta  Kosova tarihinde ilk kez bir öğretmenimizin yazdığı Alfabenin basından çıktığı müjdesini vererek, örneğini gösterdi. Eğitimimiz için bu önemli gelişme uzun süre alkışlandı.

KDTP’nin eğitim alanında ilerde de  yoğun çaba göstereceğini belirten Çevre Bakanı ve Parti Genel Başkanı Yağcılar,  gelecekte Kosova’nın kalkınması, bağımsız devlet olarak diğer devletlerle eşit olması, AB’de yer alması ana misyonu olduğunu belirterek, Türk toplumu olarak ta kültürümüzü, eğitimimizi geliştirmek, bizi biz yapan değerleri bundan böyle de devam ettirmek gerektiğini vurguladı.

KDTP Priştine  Belediye Başkan ve Meclis üyeleri adaylarının son tanıtımının ikinci bölümünde Türkiye Radyo Televizyonu-TRT saz ve ses sanatçıları Priştine’de halka sundukları konser ile güzel bir gece yaşattı.

TRT ses sanatçıları Emine Atay ve Rüstem Avcı’nın seslendirdikleri Halk ve Rumeli türkülerine zaman zaman seyirciler tarafından eşlik edildi, halaylar çekildi.


Son Güncelleme ( Pazar, 03 Ocak 2010 23:03 )